FC Slovácká Sparta Spytihněv - Komentáře k utkáním

Komentáře k utkáním

TJ SOKOL TRNAVA - FC SS Spytihněv
Poločas utkání: 1 – 3
Konečný výsledek: 3 – 4 
Střelci branek: Obdržálek P. 3 x, Přikryl F. 
Sestava: Trčka K., - Přikryl F., Bičan O., Buřil Z., Kašpárek D., - Rozsypálek M., Zámečník M., Horníček N., Škarek J. – Obdržálek P., Lipenský J. 
Střídali: Richtár D.

Komentář k utkání:
Možná že se opakujeme, ale už v týdnu jsme si připadali jako v lazaretu. Ten má zranění, a ten je nemocný, ten má problémy, že se neučí a ten nepojede, protože ještě není doléčený. Jak se tak bavíme s trenéry, není to však problém jen našeho mužstva, ale vůbec celého fotbalu. Dnes se už asi nenosí něco ZKOUSNOUT a BOJOVAT! Dnes si ASI POSTĚŽUJEME a lehneme si na gauč. ANO, jak říká můj známý: „hochu, to je počítačová doba“. Takže jsme těchto omluvenek slyšeli hned několik, a vyjeli jsme za soupeřem bojovat o tři body jen ve 12 lidech.
Trenéři moc možností na změny v sestavě neměli. Do útoku se vrátil ne zcela uzdravený Lipenský, sval táhl i Přikryla. Taktika tedy byla jasná: dát míč na dva doteky co nejrychleji od nohy, nedělat kličky, být přesný a důrazný při zakončení a napadat co nejdříve rozehrávku. Pokusit se soupeře napadat a dát nejlépe dvě branky hned ze začátku tak, abychom si vytvořili dostatečný náskok.
Utkání se hrálo na nerovném terénu, vápna byla podmáčená, ale jinak i na Trnavě v areálu Podkopné Lhoty doznalo za poslední roky hřiště lepší kvality. Nám však tento úzký prostor nevyhovoval. Od začátku jsme se podvolili taktice soupeře, vysoké nakopávané míče. Když už nám míč přistál na nohu, tak jsme si ho (což nám dělá velké problémy), ještě zvedli (Škarek, Zámečník). Do rychlosti a startu na míč jsme měli rovněž daleko (Škarek, Rozsypálek již třetí utkání!!!). Přes tyto výše uvedené chyby jsme poločas přesto vyhráli. 
Hned v 6 minutě byl cca 3 metry od hranice velkého vápna podražen soupeřem Obdržálek, a HR nařídil PVK zas tento přestupek. Po signalizaci vystřelil tvrdě do středu pole Rozsypálek, míč brankář Trnavy neudržel v rukavicích a dobíhající Obdržálek ho doklepl za záda domácího brankáře (0 -1). Soupeře jsme mírně tlačili chvíli po řadě náhodně odražených balónu, hrál se hodně silový, nekombinační fotbal. Přesto jsme svůj náskok navýšili v 9 minutě na 0 -2. Lipenský dostal přihrávku do kraje, přešel prvního záložníka a posléze se prokličkoval mezi nedůrazným předstoperem až k bráně. U brány na něho čekal Obdržálek, který nikým nekrytý a nehlídaný dával míč v podstatě do prázdné brány. O dvě minuty později už na ukazateli svítilo skóre 0 -3. Mužstvo domácích nebylo schopno po několika našich velmi jedovatých střelách míč odkopnout z velkého vápna. Míč se odrazil k lajně až k Obdržálkovi, kterému při přetlačování o míč vyšel důraz a zaskočený brankář domácích po jeho centimetrové střele už jen míč lovil u své tyče z brány. Nechali jsme se ukolébat výsledkem, a soupeř povzbuzený agilním trenérem, začal stále více kousat. Bohužel za našeho razantního přispění. Nemluvili jsme, nepokrývali jsme si hráče, přihrávka šla pomalu a nepřesně z obrany, neběhali jsme, nebyla chuť vzít balón a něco s ním zkusit. A soupeř po zásluze trestal krásnou a pěkně umístěnou střelou z 20 metrů. Ve 20 minutě takto snížil stav na 1 -3 nejlepší hráč domácího mužstva. Trčka ani nemohl na střelu dosáhnout, byla přesně umístěna do pravého rohu jeho branky. Za zmínku do poločasu z naší strany už jen zmíníme poslední poločasovou gólovou příležitost. Po rohu Rozsypálka ve 26 minutě hlavou orazítkoval tyč soupeřovi brány Kašpárek. 
V kabině byl o poločase více nespokojený trenér Bodlák. Hráčům důrazně vysvětlil rozehrávku z obrany ven. Dále byl velmi nespokojený s přihrávkou a s celkovým obrazem hry. Trenér Šubík byl smířlivější, a hráčům vytkl ty stále STEJNÉ CHYBY!! Ani tyto prosby a požadavky na změny stylu hry nepomohly. 
Druhý poločas byl ještě horší než ten první. Kdybychom neměli tzv. „nahráno“, tak bychom zaslouženě prohráli. V 54 minutě totiž prošel naší obranou přes Škarka, Kašpárka i nedůrazného Bičana útočník domácích, kterého naštěstí včasným zkrácením úhlu vychytal Trčka. Stále jsme byli nedůrazní na míči, kdy střetové souboje ve středu hřiště prohrával nejen vždy důrazný Zámečník, ale i opět velmi pomalý Rozsypálek. Nedůraz tohoto typu nás stál „zaplať pánbůh“! jen jeden gól, kdy takovou střelou ne střelou (LOB), která dlouho padala zaskočil jinak bystrého Trčku hráč č. 8, opět nejlepší střelec domácího mužstva (2-3). Blížila se 70 minuta, a soupeř začal tlačit, protože cítil šanci. My jsme jen nakopávali míče, na pomalé a málo pohyblivé krajní útočníky. Trenéři opět udělali změnu, Přikryl šel dopředu, Lipenský do středu zálohy a Zámečník na stopera. Na změnu trenéři spoléhali, a opět jim vyšla. V 76 minutě byť zraněný, ale stále pohyblivý Přikryl dostal míč před posledního obránce, toho předběhl a „ tváří v tvář“ brankáři domácích mu nedal šanci, 2 - 4. Ani soupeř však neměl v utkání poslední slovo: v 86 minutě, podle trenéra Šubíka z ofsajdu padla branka po chybě nedůrazného Horníčka. Byli jsme pod talkem na velkém vápně. Za tohoto stavu se míč hraje pryč, a ještě na konci utkání po skrumáži. My jsme ho však neodkopli, hráč soupeře viděl lépe postaveného spoluhráče (asi v ofsajdu??) a ten umístil jeho přihrávku pod padajícího Trčku (3 - 4). Vítězství jsme si již do závěrečného hvizdu pohlídali. 
Hodnocení trenérů:
S útokem můžeme být vcelku spokojeni. S herním projevem nikoliv, a troufáme si říci, že na jaře nejhorší naše utkání! Chybělo vše, co fotbal dělá skutečným fotbalem. Náběh, přihrávka, pohyb, nabídka, více šancí a případné další zakončení. I na takovém hřišti musíme umět tvořit a hrát, nemůžeme se vymlouvat na BOLESTI a na trávník. Další naše slabina již třetí utkání: POHYB!! Přátelé, teď se projevuje nedostatek zimní přípravy, a díky VAŠÍ neúčasti (hráči Z BABIC) zrušené úterní běžecké tréninky. Budeme muset hodně pracovat, abychom neměli se soupeři typu Lužkovice a Halenkovice velký problém.

Nejlepší hráč utkání:

Petr Obdržálek – utkání hrál v klidu, s rozumem a rozhodl ho. Snažil se, i když šlo vidět, že síly docházejí. Bojoval, i když přihrávka nevyšla. Byl ve správný čas, na správném místě. Ještě chybí větší důvěra, lepší začátek a důraz (hra tělem), bez faulu!

Autoři komentáře: trenéři FC SS Spytihněv

 

 

 

 

 

 

FC SS Spytihněv - FC Fryšták 
Poločas utkání: 0 – 1
Konečný výsledek: 2 -1 po PK
Pokutové kopy: 6 -5, rozhodl J. Kraváček 
Střelci branek: Přikryl F., Kraváček J. 
Sestava: Trčka K., – Přikryl F. ©, Buřil Z., Kašpárek D., Bičan O. – Rozsypálek M., Trávniček A., Horníček N., Škarek J., Zámečník M., - Hořínka T., Trávníček A. 
Střídali: Kraváček J., Šolar D., Pollách T., Maňásek M..

Komentář k utkání:
Na toto utkání jsme se těšili, protože jsme měli vedoucímu mužstvo okresní soutěže co oplácet. Na podzim jsme na hřišti ve Fryštáku prohráli vysoko 7 -2, byť jsme vydrželi se soupeřem držet krok jen v prvním poločase. Fryšták držel neporazitelnost několik kol, a my jsme to chtěli změnit. 
Bohužel již v týdnu se začaly objevovat komplikace. Marodka se nám rozrostla o Richtára a Obdržálka, stále nebyl při síle ani Bartoň. Aby toho nebylo málo, tak v sobotu ráno rozšířil tyto řady i forvard Lipenský pro střevní problémy. Naštěstí stáhl svoji omluvu Škarek (cesta do zahraničí). K dispozici jsme měli čtyři hráče na střídání, všechny ze žáků.
Okresními „tamtamy“ se šeptalo, že mužstvo Fryštáku nechce postupovat do krajské soutěže dorostu. Na tuto otázku odpověděl trenér dorostu jednoznačně: „Takové otázky jsou předčasné, protože nikdo neví, co bude 1. 7. 2016“. „Tým máme složení z hráčů domácích, ale i z hráčů ze Zlína nebo Lukova“. „Těžko říci kdo zůstane a jestli vůbec bude personální i hráčská euforie postoupit výš“. S tímto názorem souhlasil i trenér domácích Šubík, a znovu připomněl změnu mnoha právních předpisů. Největší z nich je zrušení střídavých startů a hostování. To bude mít za následek zrušení několika mužstev. Dopad bude takový, že bude podle názoru trenéra domácích méně družstev hrát vícekolově a budou se rušit i skupiny ve vyšších mládežnických soutěžích. 
Samotné utkání začalo v rychlém tempu, bohužel hned ve 2 minutě špatně. Vysunutý tlak soupeře až na naše malé vápno nám dělal velké problémy. Zdeněk Buřil špatně přihrál, a na centr rozběhnutého záložníka nedosáhl přestoper Bičan a posléze ho podběhl i dlouhonohý Kašpárek. Pro útočníka soupeře už bylo jednoduché míč dopravit ranou do odkryté brány (0 -1). Dále jsme byli pod silným tlakem soupeře a k ojedinělým šancím jsme se dostávali jen zřídka. Zejména po rohu, špatné rozehrávce soupeře nebo autu, dost nám chyběl důraz typu „Jarda Lipenský“. Ve 12 minutě zahrál Přikryl při odkopu míče v pokutovém území rukou, ale rozhodčí Hruška ihned rozpažil. V 15 minutě jsme rozehrávali NVK, kdy rozhodčí soupeři zapískal mluvení. Bohužel dorážka Trávníčka minula těsně levou tyč, což byla do 20 minuty naše největší šance. Soupeř dál hrozil nebezpečnými brejky, centry a náběhy za obranu, které buď končily daleko mimo branku, nebo je tak jako ve 23 a 27 minutě vychytal vynikajícím odhadem náš skvělý „Ka ..Ka… Ka..mil“. Ve 35 minutě jsme se opět osmělili, a opět dostali do hry, kdy jsme přečíslili soupeře. Zámečník zpracoval míč ve středu hřiště, Trávníček si vyměnil míč s Hořínkou, který stihl přeběhnout na druhou stranu HP. Bohužel Trávníček střílel přes dva hráče, aniž by si všiml nabíhajícího a zcela volného Hořínka, který mohl jít sám na bránu Fryštáku. Soupeř ohrožoval naši branku dál, ale ani jemu se v koncovce moc nedařilo, chyběl mu klid a přesnost. Poločas tak pro nás skončil nakonec dobře, jen prohrou 0 -1. 
V poločase trenér Šubík vytknul hráčům individuální chyby, které se neustále opakují a hlavně POHYB. Dále hráčům nabídl několik možností řešení útočních akcí, ať už narážku ve středu hřiště, náběh za obranu nebo krátký míč za obranu. Dále se takticky domluvil s kapitánem Přikrylem, že případně prohodí sestavu kolem 70 minuty tak, aby posílil ofenzivu. 
Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, soupeř hrál, my jsme bránili. Šlo vidět, že soupeř je kvalitní a ve vyšší soutěži by se určitě neztratil. Přesto jsme to byli my, kdo jsme mohli srovnat. V 52 minutě však zakončení Trávníčka za hranicí velkého vápna nemělo potřebnou razanci. V 56 minutě branka sice padla, ale před tím rozhodčí Hruška odpískal postavení hráče v ofsajdové pozici, byť náš asistent nic nesignalizovat. Branka tedy nebyla pro nedovolené postavení hráče uznána. V této pasáži ale soupeř polevil, jako by se ukolébal výsledkem, a jeho nebezpečné brejky a standardní situace byly pryč. Výjimkou byla pouze situace v 65 minutě, kdy zatáhl za dres útočníka hostů Trávníček, a oprávněně viděl od rozhodčího ŽK. V tuto dobu se dopředu přemístil kapitán Přikryl, Zámečník šel hrát stopera, Rozsypálek se více vysunul. 
Posledních dvacet minut utkání patřilo nám. Byli jsme lepší, napadání rozehrávky soupeře Fryštáku dělalo problémy stejně jako nám. Nakonec se toto ovoce, tj. krátké balóny za obranu vyplatily. Pohyblivý a mnohdy nikým nestřežený Přikryl našel cestu mezi pomalými obránci Fryštáku a po přihrávce Trávníčka a Kašpárka v běhu umístil pěknou střelou míč pod padajícího brankáře (69 minuta 1 -1). Soupeř se však nevzdal, a mezi 80 až 90 minutou nás zavřel, ale bez efektu. Za zmínku stojí jen 81 minuta, kdy vynikajícím výběhem na roh malého vápna zachránil jednu z tutovek soupeře brankář Trčka. 
Utkání v řádné hrací době tedy skončilo 1 -1, což nesli těžce někteří hráči soupeře a debatovali s rozhodčím Hruškou. Ten je však razantně odbyl a žádal vedoucí mužstev o soupisku hráčů na rozstřel v podobě pokutových kopů. Pokutové kopy neproměnil jeden hráč z každé strany, a proto se hrálo o tzv. zlatý gól. Ten pro nás vstřelil „malý MESSI“ Jan Kraváček, soupeř branku úplně minul, tudíž jsme si z utkání vzali 2 body.

Hodnocení trenéra Šubíka:
Opět se štěstí přiklonilo na naši stranu. Kdyby soupeř proměnil jednu z pěti vyložených šancí, nebo rozhodčí Hruška zapískal pokutový kop (byť přísný), neřekl bych nic! S pokorou říkám, že soupeř byl lepší a zasloužil si vyhrát. My jsme měli určité pasáže, kdy se nám dařilo a kdy jsme byli i lepší, ale těch bylo méně. Bojovali jsme a nakonec jsme brali více bodů, než vítěz. Na druhou stranu, jestliže soupeř postoupí, tak zcela zaslouženě, protože to byl nejlepší tým, který jsem za poslední roky viděl! 
U nás lze ocenit některé individuální výkony, ale někteří bohužel stagnují, s těmi tedy budeme muset promluvit.

Nejlepší hráč utkání:

Trčka Kamil, Přikryl Filip – musíme ocenit dnes oba dva. Oba řídili obranu, oba se snažili a bojovali pro tým celou dobu. Přikryl pohybem, razancí a přesností eliminoval snahy soupeře, Trčka pomohl skvělými zákroky, a v rozhodujících chvílích nás podržel. Díky oběma, a jen tak dál pánové!

Autoři komentáře: trenéři FC SS Spytihněv

 

 

 

 

SK Jaroslavice - FC SS Spytihněv 
Poločas utkání: 4 – 1
Konečný výsledek: 5 - 3
Střelci branek: Trávníček A. 2x, Přikryl F. 
Sestava: Trčka K., - Přikryl F ©, Škarek J., Kašpárek D., Horníček N., - Rozsypálek M., Trávníček A., Obdržálek P., Buřil Z.,- Lipenský J., Zámečník M. 
Střídali: Richtár D., Maňásek M., Pollách T., Šolar D.

Komentář k utkání:
Utkání začalo za přítomnosti slušného počtu diváků. Obě mužstva zpočátku dobře kombinovala, hra měla svižné tempo, bylo se na co dívat. Soupeře jsme dostali do 10 minuty pod mírný tlak, což vyústilo několika slibnými šancemi Lipenského, Zámačníka i Buřila. Místo roztažení hry, a přesnější spolupráce s druhým hráčem však tito hráči své příležitosti ve velkém vápně trestuhodně zahodili. Soupeř se však taky nedal zahanbit. Kdyby lépe zakončil vyloženou šanci poté, co obrali o míč Horníčka a následně Škarka, a posléze nezahodili odkrytou bránu na straně nedůrazného Kašpárka, mohli jsme do 20 minuty prohrávat 2 -0. 
Tento „trest“ nás však stihnul o dvě minuty později, kdy byl na polovině HP nedůrazný Obdržálek, při obsazení propadl Horníček, a došlo k přečíslení obrany. Z náběhu si přihrávající hráč mohl vybrat kohokoliv k zakončení pod padajícího Trčku. Obdobný nedůraz, a chůze!!!! při ztrátě míče nás stál i druhou branku v síti. Buřil se soustředil jen na útok, a po ztrátě míče došlo k přečíslení Kašpárka, který již soupeře nedoběhl. Hráči Jaroslavic si několikrát vyměnili míč, čímž dokázali otevřít naši obranu podruhé, a s přehledem k tyči kombinaci zakončili. 
Od této chvíle jsme se do utkání překvapivě vrátili, ale střely Lipenského a Trávníčka byly ze záklonu a směřovaly vysoko nad bránu. Míč jsme zrychlili, soupeř však naše občasné výpady přerušoval „jednoduchostí“, míč zakopl do autu nebo rohu. Přesto se nám tyto výpady vyplatily, a po rohu se míč odrazil k Trávníčkovi, který tečí od zad soupeře míč dopravil do branky Jaroslavic (2 -1). 
Branka na 2 - 1 nás nakopla. Bohužel jsme opět začali „jen“ útočit, a rychlé náběhy ze strany dělali pomalým krajným záložníkům a bekům problémy. Místo toho, abychom si nechávali na dobíhání „fóra“ , tak jsme stáli daleko od hráčů nebo před hráči (místo ZA NIMI!!!), a v kombinaci s pomalou hrou na své polovině, toho soupeře rychlým a aktivním napadáním využil. V pořadí obdobná, třetí možnost Jaroslavic, „náběh ze strany“, s přečíslením, a s nedůrazem obránců 3 – 1 ve 37 minutě. Správně křičel kapitán Přikryl „kde jste, proč to nepřerušíte, koho máte“. Už jsme si mysleli, že výsledek 3 -1 do poločasu vydrží, my nabereme síly a pokusíme se s výsledkem něco udělat! Omyl byl však pravdou. Dezorientovaná a zmatená obrana, přes nevracení se krajních záložníků nestačila na tvrdého odchovance zlínského hokeje, a útočník Jaroslavic, který vstřelil v utkání po nedůrazu Horníčka i Škarka svůj druhý gól. 
V poločase jsme si řekli, že ještě můžeme s výsledkem něco udělat a odvést si alespoň BOD! Hlavně Přikryl s Trávníčkem nic nevzdávali a pokusili se tým ještě VYBURCOVAT k výkonu. Trenér Šubík byl nespokojen s výkonem Buřila, který se na něho obořil. Byl však nespokojený s hrou všech krajních hráčů. Z tohoto důvodu udělal několik změn již v poločase: před Kašpárka šel hrát za Buřila rychlý Richtár, a za nedůrazného a pomalého Škarka šel hrát nadějný Maňásek. 
Začátek druhé půle se nám vydařil, dostali jsme se do tempa, šlo vidět, že soupeř se již tak dopředu nežene. Hned na začátku jsme začali na soupeře tlačit, měli jsme několik rohů a centrů ze strany do náběhu, bohužel několik hlaviček Lipenského, střely dosud nevýrazného Rozsypálka nebo zakončení Obdržálka ke zvýšení našeho skóre nevedlo. Proto od 62 minuty udělal trenér další změnu, Přikryla vysunul s Lipenským do útoku, Zámečník šel hrát stopera. Kapitán Přikryl od první minuty hry v útoku hodně oživil hru svou rychlostí, nabídkou i důrazem. Šlo však vidět, že s Trávníčkem a Lipenským je hodně nesehraný, řada přihrávek šlo „na paty“ a mnohdy přečíslení hráčů dva – na čtyři skončilo ofsajdem nebo špatnou přihrávkou. Přesto tyto nepřesnosti nám toto přečíslení vyšlo právě v 75 minutě, kdy do náběhu od Trávníčka dostal míč Přikryl a míč umístil s přehledem do sítě soupeře (4-2). O chvíli později z rohu Rozsypálek přesně nacentroval na hlavu Trávníčka, který míč v pohodě umístil hlavou doprostřed branky (4 -3). Od 80 minuty jsme již hráli VABANK, dlouhý nákop, dlouhé centry, hra na hranici faulu. Soupeř odpadl, byl pomalý, nepřesný a hrozil jen brejky do naší otevřené obrany. Přes mírný tlak jsme v 91 minutě chybovali a dostali jsme s přesílení 4 -3 branku, kdy hráč kličkoval úspěšně mezi Richtárem, i Obdržálkem, a z druhé vlny záložník zareagoval pohotově na jeho přihrávku, a doklepl míč do naší branky (5 -3). 
Hodnocení trenéra Šubíka:
Vůbec jsme nechytili začátek utkání, což je naše slabina. Škoda některých šancí a zbrkle „sólově“ zakončených akcí. Nedokážeme je zužitkovat, a vytvořit si náskok a klid. Co však byla tragedie, byl náš pohyb a naše rozehrávka. Oba krajní obránci, oba krajní záložníci by měli pohybově přidat a měli by aktivnější nabídkou za pohybu tlačit zálohu ven. Nulová byla opět KOMUNIKACE celého týmu. Všichni se díváme na hráče, který má míč, bojíme se hrát, a stojíme jak pychlé KOLO! Soupeře využíval do 30 minuty obrovský pěti metrový prostor mezi zálohou a obranou!!! V tomto prostoru si rozehrál brankové příležitosti, a vstřelit z nich tři branky. To nás stálo BODY! Pomalým pohybem v prvním poločase ke hře nepřispěl ani Rozsypálek.

Na druhou stranu je pravdou, že jsme zabojovali a hráli o 50% lépe druhý poločas, kdy šlo vidět, jak moc si hráči věří a jak chtějí vyhrát. Bohužel toto probuzení přišlo pozdě, byť jsme si za produktivitu BOD zasloužili. Byl bych rád, kdyby si hráči ZDE UVEDENÍ vzali ze svých chyb příklad, a snažili se chyby ODSTRANIT a vše zlepšit. Budeme bojovat dále a snad se nám příště povede lépe proti vedoucími Fryštáku.

Nejlepší hráč utkání:

Kapitán Filip Přikryl – naběhal toho hodně, dal branku i za A mužstvo, byl to jeho víkend. KLOBOUK dolů, hecoval, makal, bojoval, dřel, takových hráčů více. Jde vidět, že fotbalista JE a fotbalově roste, je potřeba pokračovat ve stále stejném trendu. Gratulujeme!

Autoři komentáře: trenéři FC SS Spytihněv

 

 

 

 

 

 

TJ Sokol Hvozdná - FC SS Spytihněv

Poločas: 1 -1

Konečný stav: 2 -2

Na PK: 5 -4

Střelci branek: Lipenský J., Hořínka T.

Sestava: K. Trčka – Rozsypálek M ©, Škarek J., Horníček N., Kašpárek D – Buřil Z. Richtár D., Obdržálek P., Hořínka T., Bartoň M. - Lipenský J.

Střídali: Pollák T., Šolar D.

Komentář k utkání:

Tento soupeř se nacházel v tabulce hned pod námi. V domácím prostředí jsme však soupeři nastříleli čtyři branky, proto chtěli trenéři urvat body i na hřiště ve Hvozdné. Bohužel již v týdnu se ukázalo, že utkání pojedeme spíše „jen odehrát“. Od středy byl odjetý Zámečník, Přikryl musel jet na utkání do Nedachlebic (střídavý start), Trávníček měl důležité utkání v Traplicích, a střevní potíže chytli v sobotu večer Bičana. Základ každé hry, obrana byla tedy poloviční. Trenéři si uvnitř „fotbalové duše“ přáli alespoň bodovat, a to se jim nakonec podařilo! Po poradě s mužstvem se rozhodli hrát první poločas systém 4 -5 -1, tj. více ze zadu na brejky.

Jak se ukázalo, tento systém hry dělal soupeři problémy a nutil ho střílet z velké dálky. Hráči z Hvozdné jsou pevnější, podsaditější a méně pohyblivý, tudíž to pro náš tým byla výhoda. Soupeř do nás od začátku doslova „bušil“, obstřeloval našeho gólmana zleva, zprava. I hráči z Hvozdné se však trápili, protože jejich nepřesné centry, zbytečně vysoké a prudké, nikdo do naší brány netečoval. My jsme využívali jen to, co nám svými pomalými a nepřesnými přihrávkami z obrany soupeř dovolil. Občas míč vybojoval slušně hrající Obdržálek, a velmi bojovný střelec Lipenský. V rozmezí 20 a 30 minuty jsme měli pár střel, ale ty směřovaly buď vysoko nad bránu, nebo vedle brány. Ač soupeř tlačil, a mohl vyhrávat do 30 minuty snad 5 - 0, tak nebyl schopný dát přes naši dobře organizovanou obranu branku. Vedení jsme se tedy z ničeho nic ujali my, když Obdržálek nenápadnou střelou překvapil brankáře, ten míč neudržel, vyrazil ho před sebe a míč doklepl do odkryté brány Lipenský. Hvozdná nás ale rychle potrestala, naši obránci se na pravé straně zapomněli a do odkryté sítě míč doklepl z malého vápna o několik minut později soupeř. Poločas nám však dával alespoň teoretickou naději na nějaký bod, protože skončil remízou!

Trenéři si všimli, že soupeři hraje jen jedna strana, na druhé straně je záložník a útočník pomalejší. Z tohoto důvodu prohodili pozice, Horníček do zálohy, Buřil do obrany. Během druhé půle, cca 10 minut po zahájení druhého poločasu, stáhli do středu zálohy Obdržálka, a na jeho místo poslali mladého a méně zkušeného Hořínku. Soupeři opět tyto změny činily problémy, dlouhé nákopy za obranu za cenu autu a rohů likvidovali naši obránci, míč jsme dávali rychle z obrany ven, hru jsme přerušovali auty, střed jsme zhustili hráči, a na nepřesné a zbytečně daleké centry hráči soupeře nedosáhli.

Za celé utkání jsme si vytvořili jen 10 střeleckých příležitostí. Z toho ale dvě jsme dokázali proměnit. Agilní a poměrně rychlý Kašpárek začal mezi 67 až 75 minutou vodit na záloze soupeře a několika kličkami a centry hledal mladého Hořínku, který se nebál z první rány vystřelit. Tato spolupráce v rozmezí 8 minut přinesla své ovoce. Hořínka z nenápadného voleje napřáhl a přes obránce, který střele uhnul, propálil úplně vše (2 -1). Soupeř nás však opět za chvíli potrestal, protože došlo k přečíslení hráčů ze strany a krátkými, ale přesnými přihrávkami využil své postavení na naší polovině. Trenéři v závěru utkání nechali odpočinout Richtára, ho nahradil Pollák a z lavečky do utkání naskočil i druhý střídající žák Šolar.

Cennou remízu jsme v tak oslabené sestavě udrželi. Posléze podle pravidel muselo být o vítězi rozhodnuto penaltovým rozstřelem. Branky proměnil Rozsypálek, Kašpárek i Bartoň, neproměnil Lipenský.

Trenéři:

Šubík, Bodlák: Bez čtyř hráčů základní sestavy jsme z minima vytěžili maximum možného! Bod má pro nás obrovskou cenu, a týmu psychicky pomůže. Řada hráčů se opět ukázala v dobrém světle, i slabší hráči si více věří, výkonem rostou, což nás těší. S chutí a s nasazením týmu jsme velmi spokojeni, kéž by nám vydržela co nejdéle. Jen tak dál, a body budou naše, za výkon pánové všem velký KLOBOUK dolů!

Nejlepší hráč:

Kamil Trčka – několika výběhy i skvělými zákroky nás podržel jako poslední hráč ve chvíli, když už to vypadlo na 100 % branku. Jde vidět, že je pro nás klíčový muž!

Autoři článku: trenéři FC.

 

 

¨

 

FC SS Spytihněv – S. K. Tlumačov

Poločas: 1 -1

Konečný stav: 2 -1

Střelci branek: Rozsypálek, Obdržálek.

Sestava: K. Trčka – Přikryl F. ©, Horníček N., Kašpárek D., Bičan O. – Rozsypálek M., Trávniček A., Obdržálek P., Škarek J., - Lipenský J., Buřil Z.

Střídali: Richtár D., Bartoň M., Stanislav J.

Komentář k utkání:

Zimní dlouhá přestávka mohla dorostencům nabídnout nejen odpočinek, ale i řadu možností pro trénování. Tyto možnosti byly rozšířeny nejen o výstavbu nové tělocvičny, ale i o umělé osvětlení na vedlejším hřišti. Bohužel špatná docházka hráčů Babic, neustále omluvy řady opor mužstva a zranění hráčů znamenaly pokles docházky hráčů na tréninky až na nedostačující počet 7. Z tohoto důvodu trenéři vyhodnotili přípravu jako podprůměrnou, její začátek posunuli, zrušili jeden trénink v týdnu a pro nedostatečný počet hráčů nebylo sehráno ani jedno přátelské utkání. Tréninky v mistrovské části sezóny začaly rovněž se zpožděním, sestava hráčů se dávala dohromady týden před tímto prvním utkáním.

Za krásného slunného počasí se v sobotu v Babicích hrál poměrně slušný fotbal. Samozřejmě že byl znát začátek sezóny, ale i hřiště nebylo špatně připraveno, hráči se dočkali i drobných úprav v zázemí šaten. Naše sestava doznala ztráty klíčového muže mužstva, Martina Zeleného. Jinak mužstvo zůstalo po zimní pauze kompletní, kapitánem se stal zkušený Filip Přikryl.

Prvních dvacet minut jsme však nehráli, to co jsme chtěli. Špatnými přihrávkami jsme věnovali několik míčů soupeři, nefungovala spolupráce mezi zálohou a útokem, obrana se dostávala zbytečně pod tlak. Naštěstí těchto chyb nedokázal soupeře využít, až na jedinou, ze které se mu podařilo střelit branku. Po špatné komunikaci mezi záložníkem Škarkem a obráncem Kašpárkem, posledního jmenovaného o míč obral útočník soupeře, a po narážce se spoluhráčem vystřelil pod padajícího Trčku. Soupeř ještě dvakrát zahrozil tvrdou střelou na bránu Trčky, ale jednu střelu náš brankář chytl a na druhou zareagoval dobrým výběhem tak, aby snížil střelecký úhel soupeře.

Soupeři z Tlumačova se hrálo dobře, protože udával tempo hry vysokými, ovšem často zbytečnými nákopy. My jsme zbrkle řešili i vyložené situace na velkém vápně, místo toho, abychom roztáhli hru, tak jsme opakovaně kličkovali, a soupeř nám míč sebral. Přesto střely Rozsypálka, Trávníčka i Lipenského byly nebezpečné a ohrožovaly hru soupeře.

Od 30 minuty jsme soupeře zatlačili, což přinášelo množství rohových kopů i autů na hrací polovině soupeře. Tlumačov však kontroval opět po našich špatných rozehrávkách Horníčka i Obdržálka. Velmi nebezpečný byl po rohových kopech, kdy zcela nesmyslně klopil hlavu náš přestoper, na této pozici hrál zkušený Ondra Bičan. I my jsme tak jako soupeř dokázali tento tlak využít, a změnit stav na poločasových 1 -1. Ve 38 minutě konečně míč zatáhl k lajně Obdržálek, s míčem se otočil a z otočky nacentroval. Mezi obránce si naběhl Rozsypálek a míč přesně a klidně kopl pod padajícího brankáře.

Trenéři hodně a důrazně mluvili s některými hráči o poločasové přestávce. Vyčítali hráčům špatnou rozehrávku, malou aktivitu bez pohybu, opět NEKOMUNIKACI, špatnou přihrávku a obráncům špatnou práci hlavou. Znovu důrazně zopakovali taktiku, způsob hry a přečíslení soupeře.

Druhý poločas jsme začali dobrým tlakem, a hned bylo vidět, že chceme vyhrát. Někteří hráči hráli, jako by ani do té chvíle na hřišti nebyli (Obdržálek, Bičan, Horníček). Trčka pomáhal obraně jako pátý hráč kvalitními a přesnými výkopy, přihrávky šli rychleji, přesně k noze a míč jsme co nejméně drželi

na své polovině hrací plochy. Soupeře jsme zasypaly střelami, a zejména do té doby velmi nepřesný Obdržálek, začal dělat obraně soupeře svými kolmými a rychlými náběhy problémy. Takovou hru zužitkoval v 52 minutě, kdy dostal míč do běhu, hráče soupeře obral o míč, zasprintoval a pěknou střelou z boku míč usadil do brány (2 -1). Soupeř se nedokázal již otřepat, jako by ho branka srazila na kolena, rozhodčí nám ještě jednu branku Lipenského neuznal, protože ji ze středu hřiště přes signalizaci pomezního neviděl. Šancí jsme však měli více, ještě jsme trefili i tyčku, bohužel už nám štěstí více nepřálo. Soupeř již v závěru utkání nebezpečný nebyl, a vítězství jsme si již pohlídali.

Trenéři:

Šubík, Bodlák: Výhru jsme si za druhý poločas zasloužili, takto se hraje moderní a pohledný fotbal. Dlouho jsme se hledali, někteří hráči se asi probudili až v druhé půli. Je potřeba se z první půle poučit a už ji neopakovat. První utkání nám ukázalo rezervy, a na ně budeme reagovat v tréninkové přípravě. Celkově ale můžeme říci, že jsme čekali herní projev horší. To však neznamená, že bychom byli úplně spokojeni.

Nejlepší hráč: bylo jich více, ale zejména za druhý poločas a za vítězný gól a přihrávku na gól Petr Obdržálek.

 

¨¨

SK TLUMAČOV - FC SS Spytihněv

Poločas utkání: 1 – 0

Konečný výsledek: 2 – 1 na PK

Střelci branek: Trávníček A.

 

Druhý zápas, který nás v herním systému čekal, byl soupeř z Tlumačova. Jde o soupeře, který je velmi houževnatý a domácí prostředí je pro podporu jeho fanoušků hodně nepříjemné. Z utkání se pro zranění omluvil Bartoň, dlouhou dobu byl omluven Bičan, mimo hru jsou bratři Janečkovi a zraněný Zelený, do Prahy jel Obdržálek, nechodí Mūller. Naštěstí se uzdravil zraněný Lipenský a podpořit naše řady přišel i omluvený Lanšperk. Přesto jsme na hřiště soupeře odjížděli pouze s 11 hráči základní sestavy. Uvedená situace se bohužel opakuje i přesto, že trenéři na začátku sezóny i v průběhu tréninkových jednotek s hráči mluvili, domluvili si s nimi pravidla, včetně systému omluvy a komunikace s nimi. Přibližně 5 hráčů v týmu však tyto pravidla porušuje, nebo je nerespektuje. Uvedené se potom při absenci základní kostry týmu podepisuje na výsledku týmu a ničí to práci celého mužstva.

Komentář k utkání:

Domácí mužstvo nastoupilo rovněž ročníkově obměněno. Do dorostu přišlo 5 žáků a na hře to bylo poznat. My jsme však do zápasu rovněž nastoupili velmi oslabeni, chyběli čtyři hráči základní sestavy. Skutečnost, že domácí i hosté mají téměř nová mužstva, byla na hře hodně znát. Řada autů, odkopů a rohových kopů byla způsobena řadou nepřesností a ne fotbalových obratů. My jsme se však dostali pod tlak neobsazováním hráčů ve středu pole, kde docházelo k přečíslení středového hráče 2 -1. I když na tuto častou a základní chybu trenéři hráče upozornili, středový hráči obsazování nerespektovali. Dále šlo vidět, že otevíráme prostor soupeři i tím, že špatně obsazujeme hráče a stojíme od hráčů příliš daleko. Poté nás soupeř obehrál a my jsme ho byli schopni přerušit pouze za cenu faulu. Do 15 minuty z těchto důvodů proti nám rozhodčí nařídil oprávněně pět přímých volných kopů. Jen díky neschopnosti domácích útočníků a schopnostem našeho gólmana Trčky jsme skóre prozatím udrželi na stavu 0 -0. Největší šanci zahodili domácí právě, až v 15 minutě kdy po centru z leva míč do brány netrefil domácí útočník jen díky vyběhnutí a pohotovému zákroku našeho gólmana.

Přestože v současnosti hledáme ideální stoperskou dvojici, jsme poločas v obraně uhráli, i díky vcelku dobře organizované obraně. Soupeře jsme přehráli zejména častým vystavováním jeho akcí do ofsajdu. Na druhou stranu nedůraz několikrát předvedl Kašpárek, který netrefil míč hlavou a v některých situacích na míč pozdě reagoval i Horníček. Bohužel z jedné z vážnějších situací domácí náš nedůraz potrestali. Vysoký míč do středu zálohy nezpracoval ani předstoper ani záložníci a ke sprintu se vydal útočník domácích. Toho stíhal stoper Přikryl, kterému však scházel krok a útočník umístil míč za padajícího Trčku (1 – 0). My jsme zahodili dvě své vyložené šance, kdy v 18 minutě utkání střelu Lipenského po rohu Rozsypálka na poslední chvíli vyrazil před sebe brankář domácích.

V 38 minutě opět po centru zprava Lipenský mezi malým a velkým vápnem střílel čtyři metry nad bránu soupeře. Poločas tak skončil výhrou domácího celku 1 -0.

Trenéři v přestávce zuřili nad neúčastí řady hráčů a nad opakujícími se individuálními chybami řady opor. Již v poločase byl unavený Lanšperk, který se snažil co nejlépe uhrát alespoň poločas! Díky mu za to, jelikož ze studijních důvodů netrénuje, přesto se velmi snažil pomoci mužstvu. Trenéři nabádali tým k většímu důrazu a aktivitě, došlo i k taktickým věcem – Trávníček bude hledat čechranými míči Lipenského za obranu a ten bude zakončovat. Musíme být důrazní na balónu a nebát se ho zpracovat.

Hned od začátku druhého poločasu šlo vidět, že naše hra je lepší. Chtěli jsme bodovat, na soupeře jsme měli, Trávníček v rozmezí deseti minut třikrát spolupracoval s Rozsypálkem a ten třikrát ze středu velkého vápna dobře vystřelil. Posléze se hra přelévala, odehrávala se spíše kolem středu, naše akce končili na dobře organizované obraně domácích a na nepřesné poslední koncové přihrávce do běhu a do přečíslení. V 64 minutě na prudký centr Rozsypálka později zareagoval nabíhající Trávníček, kterému míč na poslední chvíli sjel z kopačky. V 79 minutě po rohu dorážel míč do branky nejen rozehrávající Rozsypálek, ale i lépe hrající Lipenský. V 81 minutě jsme se konečně zaslouženě dočkali vyrovnání! Lipenský vystřelil tvrdou střelou na bránu a prudký míč před sebe vyrazil brankář domácích. Míč doběhl a doklepl do brány přesný Trávníček (1 -1). V závěru ještě domácí zahrozili dvěma rohy, které však naše obrana pohlídala.

Závěr utkání pro remízu řešily pokutové kopy. Bohužel naši hráči nebyli tak úspěšní jako domácí, a proto se domácím do tabulky přičtou dva body, nám pouze bod jeden.

Hodnocení trenérů:

Opět značné problémy se sestavou. Vážení, nevíme, na co jsme některým z Vás dávali rozpis soutěže! Nemáte ho na okrasu nebo „na balení svačiny do školy“. Platí a vždy platilo, že v době utkání na výlety (vyjma zaplacených a organizovaných školou) nejezdím, protože mám zápas! Je třeba dělat věci na plno, a u sportu to platí 2x! Jestliže se dozvím, že lžete a místo výletu jste doma a rodičům tvrdíte, že zápas nemáte nebo jste se mi omluvili pro zranění na zápas a den před tím máváte zápas za muže, je to trapné!! Jsme kolektiv postavený na společné práci, společných výkonech, a vzájemné důvěře!!! Jiný přístup mě ani Lukáše opravdu nebaví! Važme si také toho, co máme! Máme k dispozici další bonus – NOVOU HALU (od listopadu zde začneme)!! Přijde na řadu i rehabilitace –sauna a whirpool!

 

Věřím, že kdyby byli k dispozici ještě dva až tři hráči, tak jsme soupeře uhráli. Soupeř byl hratelný a naše mužstvo mělo na to, s ním vyhrát. Takže k zápasu, děkuji všem za předvedený výkon, bojovný a díky hlavně za druhou půli. Remíza je zasloužená, penalty jsou o štěstí. Bod je pro mě v tomto případě výhrou.

 

 

Nejlepší hráč utkání:

 

Trávníček Adam – i když mu všechny střely nevyšly, snažil se a bojoval. Podporoval útok a vracel se i do zálohy. Snažil se bojovat, byl téměř všude a nakonec nám vystřelil zasloužený bod.

 

 

 

Autoři komentáře: trenéři FC SS Spytihněv

 

 

Fryšták - Spytihněv

poločas 2-0, zápas 7-2
branky: Rozsypálek, Lipenský

K zápasu 4. kola okresní soutěže dorostu jsme zavítali do Fryštáku. K mužstvu, které mělo dosud stejně jako my plný počet bodů. Již před zápasem bylo známo, že k zápasu jedeme výrazně oslabení. Mužstvu chyběly opory Zelený, se kterým nelze počítat do konce podzimní části soutěže, bez Miklase, který ukončil aktivní kariéru, a bez Trávníčka, který plnil povinnosti v mateřském oddíle. 
Ve Fryštáku jsme nechtěli hrát žádný defenzivní fotbal a vyrukovali jsme se sestavou 4-4-2. Bohužel zápas ovlivnila již první desetiminutovka, ve které jsme dvakrát inkasovali. U první branky nedoběhl hráče soupeře Kašpárek, ten si navedl přes Přikryla míč na střelu a zavěsil. O pár minut bylo ještě hůř, když jsme po rohu neuhlídali dalšího hráče a ten nikým neatakovaný zvýšil na 2-0. Došlo k prohození Kašpárka s Bičanem. Hra se vyrovnala, ale velké šance si tvořil jen Fryšták. My jsme své šance většinou zakončili nepřesnou střelou. Našemu mužstvu nechyběla bojovnost, bohužel množství chyb dokázal Fryšták potrestat. V zadních řadách byl nedůraz, občas i chaos. Obranná řada zůstávala ve velké vzdálenosti od záložníků, a tím dávala prostor pro rozbíhání útoku soupeře. Všechny řady přes útok, zálohu a obranu musí být v obranné i útočné fázi poblíž sebe. Je to důležité při presinku a získávání balonu. Bohužel ani krajní obránci nepodporovali útok. V této činnosti nám velmi schází Patrik Silný, který tyto situace uměl řešit fotbalově, zatáhnout balon a odcentrovat. Moderní fotbal se hraje s útočícími krajními beky - tak to prostě je. O poločase byl stažen Kašpárek a do hry šel M. Janeček.

V druhém poločase jsme vsadili vše na důraz. Kabina chtěla s výsledkem něco udělat. V 60. minutě po špatně hozeném autu na naší pulce se balon rychle dostal k soupeři, ten jej přenesl na druhou stranu a střelou z 20 metrů vymetl hráč Fryštáku šibenici naší branky. Poté bylo provedeno poslední střídaní. Škarek šel z hřiště, na jeho místo příšel Bartoň. M. Janeček byl v 60. minutě nedůrazný, neuhlídal hráče, který šel sám na gólmana a Trčkovi nedal šanci 4-0 . A bylo po zápase. Pak už se jenom zápas dohrával. Hezkou střelou se prezentoval Rozsypálek a snížil na 4-1, V 70 min.. zvýšili fryštáčtí na 5:1. Po rohu upravil Lipenský hezkou hlavičkou na 5:2. V 81 min po samostatném uniku a v 83 min po chybě našeho gólmana ještě upravil Fryšták výsledek na 7:2.

Ještě bych pochválil projev kapitána o přestávce, ze zápasem chtěl něco udělat a výsledek mu nebyl lhostejný. Dále bych pochválil Lipenského a Obdržálka, jejich bojovnost byla příkladná. Hodně toho naběhal i Zdeněk Buřil. Nejlepší hráč byl mladý Matej Zámečník. Bojoval, dřel, dostal se do pár zakončení. Jen to chce být trochu pohotovější v zakončení. Apeloval bych na Martina Janečka, Michal Barton....chce to přitvrdit v osobních soubojích.

No jedeme dál

 

FC SS Spytihněv – SK Jaroslavice 
Výsledek utkání: 4 – 1
Poločas utkání: 3 – 0

K dalšímu utkání jsme opět nastoupili v domácím prostředí. Vypadalo to, že počasí bude fotbalu přát. Bylo nádherně slunečno a obě mužstva měla chuť hrát fotbal od první minuty. Bohužel se v našem mužstvu rozšířily řady těch, kteří nehrají. Lanšperk ze studijních důvodů, Lipenský pro zranění, Obdržálek omluven pro rodinné důvody, Škarek závody. Tentokrát nám moc nemohli pomoci ani zranění žáci, proto se dostavil pouze jeden z nich, Stanislav Jakub. Trenér Šubík měl tak k dispozici jen základní sestavu mužstva. 
Utkání začalo ve svižném tempu, od začátku jsme přebrali iniciativu my. Bohužel naše snahy pro krátké a rychlé výpady opět končily velmi špatným zakončením daleko nad branku. Šance Rozspypálka, Trávníčka, Zámečníka i vysoké střely Buřila neměly valný úspěch. Stejně na tom však bylo hostující mužstvo, které naopak mělo problém s rozehrávkou mezi záložní a útočnou řadou. Spoustu osobních soubojů předvedla obě mužstva, i s patřičným slovním komentářem. 
První velkou šanci jsme si tedy vytvořili v 15 minutě, kdy však vysoko nad bránu střílel Rozsypálek, a záhy po něm i Kašpárek. V 18 minutě po rohu Rozsypálek zase vysoko „nad“ hlavičkoval Trávníček a o minutu později předvedl totéž i na „na hlavičku příliš vysoký“ Kašpárek. Posléze jsme však konečně územní tlak přetavili v branku. Na nízký centr Kašpárka si naběhl Trávníček, který je kvalitní posilou mužstva (1 – 0). Poté jsme spálili několik slibných šancí, které promarnil nejen opět důrazný Zámečník, ale i pohyblivý Trávníček a rychlý Buřil. V 28 minutě se však skóre měnilo a opět v náš prospěch. Všichni hráči byli obsazení a Rozsypálek dostal míč ve středu do běhu. Říká se, že když nevíš, co s balónem vystřel! Rozsypálek napřáhl a k překvapení všech brankář pustil míč za sebe (2 -0). Ve 33 minutě však kapitán mužstva předvedl to, proč je kapitán mužstva. Vybojoval si balón a několika kličkami a narážečkami se prokličkoval až do vápna, kde míč zkušeně zasunul. Je však pravdou, že mu ustupující obránci hostí vytvořili tolik prostoru, že proč to tedy nezkusit až do brány že! První poločas již žádné převratné změny nepřinesl. Jedinou situaci, která přinesla větší vzrušení, je snad přerušení hry ze strany rozhodčího Vyorala v 38 minutě. Rozhodčí nás prakticky obral o výhodu ve hře. Zámečník šel sám na jediného hráče a směřoval do pokutového území. Rozhodčí hru přerušil a posléze tzv. panenkou nechal pokračovat ve hře! Důvodem měly být řeči ze strany hostujícího hráče, ale žlutá karta udělena nebyla!!!
Po poločase jsme viděli 20 minut velkých nepřesností. Vysoké nezpracované balóny, špatná rozehrávka, mnoho osobních soubojů, a řadu nepřesností na jedné i druhé straně. Přesto v 60 minutě mohl po krátkém centru Buřila zakončit Kašpárek, který ani na dvakrát míč neprotlačil za soupeřova brankáře. Kašpárek si však spravil chuť v 63 minutě utkání, kdy míč konečně přesně a razantně umístil do soupeřovy branky (4 -0). O dvě minuty později střílel vysoko nad bránu soupeře Rozsypálek, míč jen těsně minul brankovou konstrukci. V 68 minutě však podnikl velký výlet náš kapitán Zelený, který si však míč na poslední chvíli ukopl. Poté brankář hostů rozehrával vysoký balón do naší otevřené obrany, kde se spolu nedomluvili ani předstoper Přikryl, ani krajní bek Bičan. Mezi nimi proběhl hráč a s přehledem hlavou zakončil míč nad vyběhnutého Trčku (4 – 1). Druhý poločas pokračoval řadou šancí na naší straně, ale ani Kašpárek, Buřil ani vysoko střílející Přikryl míč za brankáře soupeře neumístili. Utkání se tak jen dohrávalo a opět jsme zaslouženě naplno bodovali.

Komentář trenérů:
Průměrné utkání mnoho krásy nepřineslo. Herně jsme toho moc neukázali, v podstatě jsme si vzali tři body z chyb soupeře. „Byl bych rád, kdybychom si šance vytvořili sami, hrou a aktivitou. Na druhou stranu je třeba říci, že mužstvo potřebuje na takovou hru čas, je zde spoustu mladých a nezkušených hráčů“, řekl na tiskovce po zápase trenér Šubík. „Co mě však těší, že jsme i tyto chyby dokázali proměnit v gól a že jsme si věřili“. „Šlo vidět, že chceme vyhrát a byli jsme lepší, než soupeř“. „Osa týmu je, je na čem stavět ale je třeba do budoucna osu rozšířit, a to je náš úkol“, řekl Šubík. 
Nejlepší hráč utkání:
Kašpárek David – začíná být lepším a lepším hráčem, víc si věří. Pamatuji na časy, kdy přišel za žáků a výkony nic moc. Chodí však na tréninky, hraje, začíná zjišťovat, že jde hrát dobrý fotbal, nabíhá si, zkouší střílel, pracovat a naslouchat trenérům. Ještě si více věřit a pořád makat. Dal branku, i když dvě až tři slušné šance zahodil. Pro toto utkání však svými centry, napadáním, tvrdostí na míči byl hráčem nejlepším!

Autoři komentáře: 
Trenéři dorostu FC Spytihněv

 

TJ Sokol Mysločovice - FC SS Spytihněv 
Poločas utkání: 1 – 1
Konečný výsledek: 1 - 3


K druhému mistrovskému utkání jsme zajížděli na hřiště do Mysločovic. Soupiska byla mnohem bohatší, než k předchozímu domácímu utkání. Nebylo tedy třeba ji rozšiřovat o posily ze žákovské kategorie. Na druhou stranu nejsou ještě stále dořešeny některé posily. Základní sestava tak doznala určitých změn, kdy na kraj zálohy nastoupil Zdeněk Buřil, ve středu hřiště mužstvo posílil Miklas a Trávníček se posunul vedle Lipenského do útoku. Žádné větší zranění nás netrápilo, omluven byl Lanšperk ze studijních důvodů.

Komentář k utkání:
Za mírného větru bylo tedy na hřišti soupeře zahájeno 2. kolo dorostu OFS Zlín. Šlo vidět, že i hostující kádr prošel mnoha změnami, včetně změny na trenérském postě. 
Začátek utkání patřil nám, kdy hned v první minutě slušně vystřelil Lipenský, jeho střelu brankář domácích úspěšně vyrazil. Ve 3 minutě už se skóre měnilo a to v náš prospěch. Obrana domácích špatně rozehrála a naše vysunuté napadání přineslo úspěch. Přihrávku obrany a zálohy zachytil Lipenský, který následně kličkou přešel přes obránce a přihrál na opačné straně nabíhajícímu Trávníčkovi. Ten stojící sám před brankářem z náběhu neminul a míč pod brankáře zavěsil. V 8 minutě si role Lipenský a Trávníček vyměnili, po autu Kašpárka, Trávníček centroval a míč hlavou do náruče gólmana umístil Lipenský. Další šanci zahodil Trávníček, který sice uběhal tři obránce domácích, ale zakončil míč vysoko nad jejich bránu. 
Ve 23 minutě poprvé zahrozili domácí, kdy naši středoví záložníci byli daleko, stoperská dvojice se nedomluvila a míč se dostal až k útočníkovi domácích. Vynikajícím výběhem však situaci jeden na jednoho zachránil náš gólman Kamil Trčka. Dále jsme drželi utkání plně pod kontrolou a zahodili jsme ve finální fázi několik velmi slibných šancí. Neúspěšný byl postupně Rozsypálek, ostrostřelec Miklas i častými výpady pověstný předstoper Přikryl. 
Heslo „nedáš – dostaneš“ však stále platí. Po několika drobných výpadech a šancích bylo ve 33 minutě srovnáno. Po faulu nacentroval hráč domácích míč do vápna a všichni hráči se soustředili na bránění středu hřiště. Jeden z nich však naběhl z druhé vlny, míč z levé strany nikým nehlídaný sklepl na opačnou stranu a útočník z pravé strany míč doklepl do brány. Stav tedy 1 -1. 
V poločase jsme si řekli, že chceme vyhrát, protože soupeř je herně slabší. Trenér opět poukázal spíše na individuální chyby, zdůraznil méně kliček, více střelby a přesnější zakončení. 
Hned na začátku druhého poločasu jsme mohli vítězství strhnout na svoji stranu. Daniel Miklas vystřelil, gólman domácích vyrazil před sebe, míč hlavičkoval na stejné místo Trávníček a po opakovaném vyražení střelou vysoko nad akci zakončil Zámečník. V náporu jsme pokračovali celý druhý poločas, a šancí bylo snad na 15 utkání!!! Střelecký prach jakoby vyhořel. Přes řadu příležitostí však v 62 minutě míč propadl až na nabíhajícího Zeleného, který nádhernou (možná tečovanou střelou) vymetl horní pravý roh soupeřovi branky (1-2). Soupeř poté mírně zvýšil obrátky, ale my jsme stále měli územní i herní převahu a spoustu promarněných šancí. V 89 minutě jsme si však vítězství pojistili, kdy nádhernou, táhlou střelou z dálky potvrdil naše vítězství ostrostřelec Daniel Miklas ( 1-3).

Hodnocení trenéra Šubíka:
Na vítězství jsme se zbytečně nadřeli. Měli jsme obrovské množství šancí, a kdybychom stále nekličkovali na velkém a malém vápně a nezašlapávali míč, už by bylo rozhodnuto v prvním poločase. Škoda všech těch příležitostí, skóre by bylo větší. Vyhráli jsme ale zaslouženě, jsem s celkovým herním projevem spokojen. I toto utkání ukázalo, že se potřebujeme ještě více sehrát, být více taktičtí a disciplinovaní v určitých momentech a fyzicky bychom také mohli přidat. Celkově jsem však spokojen, jen neusnout na vavřínech! Pracovat musíme stále!

Nejlepší hráč utkání:

Lipenský Jaromír – dělá černou práci pro tým. Někdy jeho práce nejde moc vidět, ale tentokrát jeho rozum a méně kliček přineslo více ovoce. Tvrdý na balóně, fyzicky dobře vybavený, přesný. Hodně rozehrávku soupeře napadal, čímž vytvořil spoustu akcí, jeho důraz dělal soupeři velké problémy. Tým z této hry těžil, byť on sám se střelecky neprosadil. Jardo, jen tak dál a hlavně zlepšit to, co jsme si již několikrát říkali.

Autoři komentáře: trenéři FC SS Spytihněv

 

FC SS Spytihněv – TJ SOKOL HVOZDNÁ
Poločas utkání: 2 – 0
Konečný výsledek: 4 - 0

Po krátké letní pauze začalo mužstvo dorostu na začátku měsíce srpna trénovat. Tréninky probíhaly v úterý a ve čtvrtek. Již po předchozí sezóně bylo jasné, že FC Slovácká Sparta Spytihněv nemá dostatek svých vlastních odchovanců a bude se muset spojit s jiným mužstvem. Představa, že více než polovinu mužstva dorostu by vedení FC muselo shánět od jiných mužstev, byla nereálná! Hráčů v mládežnické kategorii je bohužel nedostatek. Po intenzivních, ale velmi vstřícných jednáních mezi vedením FC Spytihněv a vedením FC Babice bylo vytvořeno jedno mužstvo pod hlavičkou FC Spytihněv, hrající na hřišti v Babicích, na okrese Zlín s tréninky střídavě v Babicích a ve Spytihněvi. Trenérské obsazení se nezměnilo, dvojice Šubík – Bodlák zůstala. Vedení FC Spytihněv a FC Babice bylo s jednáními velmi spokojeno, a od těchto jednání a vzájemné spolupráci si slibuje zachování mládeže a její rozvoj pro obě mužstva.

Komentář k utkání:
Naše mužstvo nastoupilo k tomuto utkání velmi oslabeno. Někteří hráči nemohli do utkání nastoupit, protože dosud není dořešeno jejich hostování (přestup), jiní hráči byli na dovolené nebo na oslavě. Trenéři tedy měli velmi malou možnost hýbat se sestavou, a na lavičku museli povolat tři nezkušenější žáky Kraváčka, Polláka a Šolara. Na druhou stranu soupeř přijel k utkání velmi oslaben z obdobných důvodů. Proti soupeřovi hovořilo i konání již tradiční BARUM RALLY, a proto soupeř nastoupil jen v deseti lidech. 
K utkání naše mužstvo FC Slovácké Sparty Spytihněv nastoupilo na útulném hřišti v Babicích. Malý report do historie. Není to pro dorost úplně nové prostředí. „Zrovna když probíhala rekonstrukce hřiště ve Spytihněvi, jsem tady pár mistrovských utkání odehrál, dokonce jsem tu hrál přátelské utkání dorostu a prohráli jsme tehdy velmi vysoko“, vzpomněl trenér Šubík. 
Utkání přihlíželo poměrně dost diváků z Babic i ze Spytihněvi. Do 20 minuty viděli diváci průměrný fotbal, ze kterého jsme měli určitě více šancí my! V 5 minutě narazil Rozsypálek míč Trávníčkovi a ten zkusil ze středu hřiště střelou prověřit hostujícího brankáře. Střela minula pravou tyč. Ve stejné minutě po špatné rozehrávce hostující obrany z ostrého úhlu střílel Zámečník, který mohl spíše volit přihrávku na neobsazeného Lipenského. V 10 minutě jsme zahodili jednu z největších šancí, kdy Trávníček bráněný na malém vápně v pokutovém území hostů branku soupeře přestřelil vysoko nad! Ve 22 minutě jsme mohli konečně po dlouhé době změnit ukazatel na tabuli 0 -0. Nepovedenou střelu Lanšperka brankář hostů vyrazil, ale míč netrefil dobře ani Lipenský a posléze odražený míč ani Zámečník. Měly spoustu dalších šancí, ale střelecky se nám nedařilo.

Ve 27 minutě došlo k vynucenému střídání krajního záložníka Michala Bartoně (zranění). Šanci nastoupit dostal talent FC Jan Kraváček. A počínal si velmi dobře. Kraváček motal svými kličkami a narážečkami soupeře, dobře mu sekundoval i zkušený Lipenský. Tato spolupráce přinesla své ovoce v 34 minutě, kdy Kraváček vybojoval napadáním rozehrávky soupeře míč, narazil Lipenskému a ten z dálky napálil míč do horního rohu soupeřovi branky (1 -0). Střela to byla nádherná a přesná! Po první brance jsme soupeře přehrávali a bylo otázkou času, kdy přidáme další gól. Ve 42 minutě utekl individuálně po lajně velmi dobře hrající Zámečník, který uplatnil při hře zejména svůj důraz a sílu na míči. 1. 5 metru za hranicí pokutového území byl ze zadu podražen při souboji o míč a rozhodčí Uhlár nařídil pokutový kop. K míči se postavil náš tradičný exekutor Rozsypálek a pokutový kop s přehledem proměnil (2 -0). 
Sám trenér Šubík byl výsledkem poločasu velmi mile překvapen. Hráče nechal v poločasové přestávce odpočívat, a nabádal je ke vstřelení rychlé branky a k taktické hře. V druhém poločase jsme již nebyli tak aktivní, šlo vidět, že některým hráčům docházejí síly. V 54 minutě jsme mohli navýšit skóre, ale střela Lipenského po narážce Rozsypálka mířila vysoko nad bránu. Jinak tomu však bylo v 57 minutě, kdy po rohu zkušeného Rozsypálka, si na zadní tyč naběhl Zámečník a hlavou trefil míč k opačné tyči soupeřovi brány. Míč potom dráhou tyčka, tyčka a brána zůstal v soupeřově brance (3 -0). Zbytek utkání se s menšími šancemi jen dohrával. V 89 minutě byl však s výsledkem nespokojen další nadějný nováček v týmu Adam Trávníček, který po zpracování míče obral o míč celou obranu hostů, všechny kličkami, popř. změnou směru svého pohybu ukolébal a z levé strany míč umístil pod padajícího brankáře hostů do brány ( 4- 0).

Hodnocení trenéra Šubíka:
Vzhledem k tomu, jaké jsem měl možnosti před utkáním poskládat sestavu, jsou to velmi cenné tři body. Soupeř mě výkonem v deseti lidech zklamal. Naopak mě mile překvapilo moje mužstvo. Značně oslabeno, podalo slušný výkon, i když je co zlepšovat. Určitě musíme zapracovat na fyzické kondici, u některých hráčů na postavení na hřišti a plnění základní úkolů v sestavě, mezery máme i ve finální fázi (postavení hráčů) a zakončení. Na start do soutěže to však byl dobrý výkon! Práce nás však ještě čeká hodně.

Nejlepší hráč utkání:

Zámečník Matěj – velmi milé překvapení na to, že hrál první mistrovské utkání za dorost. Vyhrál obrovské množství osobních soubojů, ukázal sílu na míči a svůj důraz, a díky němu jsme si vypracovali pro útočníky mnoho šancí. Vstřelil i třetí gól. Gratulujeme a jen tak dál!

Autoři komentáře: trenéři FC SS Spytihněv

 

 

 

 

 

 

 

datum poslední změny: 17.05.2016